2017-05-26

To jest dopiero sukces! Brawa dla dzieci z Bolmina!

W dniu 23.05.2017 w Hali Sportowej w Bilczy zakończyła się tegoroczna edycja Wojewódzkiej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego rozgrywanej pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Impreza ta, organizowana rokrocznie od kilkunastu lat przyciąga najlepszych adeptów celuloidowej piłeczki z najlepszych klubów, szkół i świetlic środowiskowych, w których tenis stołowy jest dyscypliną wiodącą, najbardziej popularną dyscypliną.

Zasady Ligi są proste: w ciągu roku szkolnego odbywają się trzy turnieje, które wyłaniają ośmiu najlepszych w każdej kategorii wiekowej, od klas IV i młodszych aż do uczniów ostatnich klas gimnazjum skończywszy.

Szkoła Podstawowa w Bolminie, ze swoimi wieloletnimi tradycjami i sukcesami w tej dyscyplinie, również i w tym roku dzielnie walczyła odnosząc znaczące sukcesy indywidualne i zespołowe.

Mianowicie, grupa chłopców z klas IV i młodszych drużynowo zajęła I miejsce w województwie świętokrzyskim, a uczeń Adrian Porzuczek okazał się najlepszy w klasyfikacji indywidualnej, wygrywając wszystkie turnieje, zdobywając okazały puchar i złoty medal!

W tej samej kategorii wiekowej, Kacper Imiołek zajął III miejsce, a Filip Barański zajął czwartą lokatę w klasyfikacji końcowej. W tej kategorii dziewczynki zajęły miejsce II, a Julia Stelmaszczyk zdobyła brązowy medal.

W grupie chłopców z klas V-VI Damian Krzeszowski zajął I miejsce, a drużynowo Bolmin uplasował się na II miejscu.

Wziąwszy pod uwagę wyniki uzyskane przez wszystkich uczniów podczas trzech turniejów, Szkoła Podstawowa w Bolminie zajęła II miejsce w tegorocznej edycji Ligi Wojewódzkiej, ustępując tylko szkole z Porzecza.

Wartym podkreślenia jest fakt, że sportowcy z Bolmina w klasyfikacji szkół podstawowych już trzeci raz z rzędu zajmują miejsce w pierwszej trójce najlepszych szkół w Świętokrzyskiem.

Adrian Porzuczek – najlepszy zawodnik w najmłodszej kategorii wiekowej chłopców: „Kocham piłkę nożną i tenis stołowy. Bardzo dużo czasu spędzam trenując z panem Dariuszem Smutkiem, naszym trenerem i nauczycielem. A gdy nie gram przeciwko niemu, to gram w ping-ponga na komputerze…”

Damian Krzeszowski, najlepszy w klasyfikacji końcowej chłopców klas V-VI: „Sport, a zwłaszcza tenis stołowy, są ważne w naszej szkole, a wyjazdy na różne zawody do różnych miast wiele nas uczą. Fajnie jest być uczniem w Bolminie i osiągać takie sukcesy.”

Julia Stelmaszczyk, brązowa medalistka w kategorii najmłodszych dziewcząt: „Te medale i puchary są dla nas wszystkich bardzo ważne, cieszą nas, naszych nauczycieli, a także naszych rodziców.”